Bio

Jestem antropologiem społecznym. W 1997 roku dostałem stypendium, które umożliwiło mi naukę w United World College of the Altantic w Wielkiej Brytanii. Po 2 latach zdałem tam międzynarodową maturę. Następnie uzyskałem licencjat z nauk społecznych na University College Utrecht w Holandii, a potem tytuł magistra i doktora socjologii i antropologii społecznej na Central European University w Budapeszcie.

Moja praca doktorska pt. The Cunning of Class – Urbanization of Inequality in Post-war Poland (2010) została wyróżniona nagrodą Prezesa Rady Ministrów.  Zajmuję się gównie studiami miejskimi, antropologią porównawczą i ekonomiczną oraz historią społeczną. Prowadziłem badania w Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Detroit, Teheranie i Tokio. W 2009 roku przebywałem na stypendium w kierowanym przez Davida Harvey’a The Center for Place, Culture and Politics przy The City University of New York.

W latach 2009–2014 wspierałem powstanie i rozwój ruchów miejskich w Polsce – m.in. jako organizator pierwszego Kongresu Ruchów Miejskich czy inicjator i koordynator ogólnopolskiego Porozumienia Ruchów Miejskich. Pracuję w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu oraz w Centrum Europejskich Studiów Lokalnych i Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Kontakt: poblocki [at] amu.edu.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s